Wzorki na paznokcie

Zdobienie paznokci daje szansę na wyzwolenie wyobraźni. W projektowaniu ozdób istnieją nieograniczone możliwości. Tipsy są bardzo często stosowaną techniką przedłużania naturalnych paznokci. Dostępne są w różnych kształtach a najważniejszą sprawą jest umiejętne dobranie ich do paznokcia.

Idea przedłużania paznokci sięga zamierzchłych czasów. Wykorzystywały ją, np. hinduskie tancerki świątynne, które nakładały na opuszki paliczków palców specjalne nakładki, które wzmacniały siłę wyrazu w tańcu.

Ozdoby na paznokcie, takie jak cekiny czy metalowe ozdoby, można kupić już gotowe do nałożenia. A zwykłe ozdoby, np. koronka czy bibułka, mogą służyć do zaaranżowania na paznokciach pięknych, unikatowych kolaży.

Nawet, jeśli uważamy, że nie mamy zdolności artystycznych, możemy nauczyć się łatwych technik malowania oryginalnych zdobień. Jeżeli opanujemy te techniki będziemy mogli używać farb akrylowych i dobrego pędzelka do tworzenia niezliczonych obrazków – na jednym paznokciu albo wszystkich dziesięciu.

Prezentacja niektórych sposobów nakładania wzorków na paznokcie

Kalkomanie
Niezbędne materiały: kalkomania, nożyczki, pinceta, woda, nożyczki do skórek, lakier utrwalający.
1.Wytnij pożądany kawałek kalkomanii. Przytrzymując kalkomanię pincetą, zanurz ją w wodzie na 20-30 sekund.
2.Palcami powolutku ściągnij kalkomanię z podkładu do około ¾ wysokości. Pincetą uchwyć wolny brzeg kalkomanii i zsuń z reszty podkładu.
3.Ostrożnie nałóż kalkomanię w zaplanowanej pozycji na suchy, pomalowany paznokieć.
4.Obetnij brzegi kalkomanii, dopasowując ją do szerokości paznokcia.
5.Aby wzmocnić i ochronić paznokieć, zamaluj całą powierzchnię płytki paznokcia lakierem utrwalającym.


Metalowe ozdoby i cekiny
Niezbędne materiały+ samoprzylepna taśma w ulubionym kolorze, nożyczki do manicure, patyczek z drzewa pomarańczowego, lakier utrwalający, woda, cekiny, w ulubionym kolorze, pinceta, metalowa ozdoba.
1.Na 1/3 górnej części paznokcia ukośnie przyklej samoprzylepną taśmę. Pozostaw wolne brzegi taśmy wystające poza paznokcie.
2.Nożyczkami do paznokci obetnij wystające brzegi. Taśma powinna dosięgać, ale nie dotykać czubka i wału paznokcia. Jeżeli jest to konieczne, wygładź taśmę patyczkiem. Nałóż lakier utrwalający na całą powierzchnię paznokcia.
3.Zanurz końcówkę patyczka w wodzie, mokrym końcem podnieś cekin.
4.Umieść go na zaplanowanym miejscu na mokrym lakierze utrwalającym. Powtórz czynność z pozostałymi cekinami.
5.Za pomocą pincety uchwyć metalową ozdobę i połóż ją na środku paznokcia na mokrym lakierze. Góra ozdoby powinna się znajdować bliżej nasady paznokcia.
6.Jeszcze raz nałóż lakier na całą płytkę paznokcia. Aby dobrze zabezpieczyć aplikację, nakładaj lakier raz dziennie przez dwa dni.

Kwiatki
Niezbędne materiały: farby akrylowe, pędzelek do farb akrylowych, woda, lakier utrwalający.
1.Na płytce paznokcia różową farbą namaluj 3 małe gwiazdki składające się z pięciu linii ułożonych trójkątnie.
2.Zaczynając od środka każdej gwiazdki, a kończąc na szczycie linii, namaluj brzegi płatków kwiatka w kształcie półkola. Zamaluj środki płatków.
3.Białą farbą zrób kropkę w środku każdego listka.
4.Ciemnozieloną farbą delikatnie namaluj łodyżki i listki kwiatów. Kiedy rysunek dobrze wyschnie, nałóż lakier na całą powierzchnię płytki paznokcia.

Palma
Niezbędne materiały: farby akrylowe, pędzelek do farb akrylowych, woda, lakier utrwalający.
1.Aby namalować pień palmy, zacznij od środka paznokcia w 1/3 wysokości od czubka białego rąbka. Brązową farbą narysuj poprzeczne linie podobne do przecinka, lekko ukośnie skręcające i stopniowo coraz mniejsze. Zakończ w 1/3 wysokości od nasady paznokcia.
2.W wolnym polu blisko nasady paznokcia, z każdej strony pnia namaluj zieloną farbą poziome linie podobne do przecinka-będą to liście palmy.
3.Pomiędzy brązowymi liniami namaluj białe linie, które zaakcentują kształt pnia palmy.
4.Na wolnym polu blisko białego rąbka niebieską farbą namaluj małe wygięte linie tworzące wodę.
5.Koło liści palmy namaluj rozciągnięte M, które będzie mewą. Kiedy rysunek dobrze wyschnie, nałóż na całą płytkę paznokcia lakier uwalający.


Ciekawe tematy dyskusji na forum:


kontakt | Zobacz inne strony dla Kobiety:Paznokcie - przedłużanie, pielęgnacja, zdobienie
kosmetyka, uroda, zdrowie